fbpx
100 Zł NA ZAKUPY Z KODEM MOJELAPAIRE
La Paire

Odbierz -10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat na pierwsze zakupy w sklepie. Dowiedz się pierwsza o nowościach i promocjach.


  Pielęgnacja

  Z CZEGO WYKONANE SĄ PRODUKTY LA PAIRE I JAK O NIE DBAĆ?

  Większość naszych produktów jest wykonana ze skóry naturalnej lub połączenia skóry z tkaniną elastyczną. Informację o składzie znajdziesz na metce przy każdym produkcie oraz na stronie internetowej. Właściwa pielęgnacja skórzanych butów i akcesoriów istotnie przedłuży ich żywotność i urodę.
  Skóra jest bardzo trwałym materiałem, jednak tylko wtedy, kiedy odpowiednio się ją pielęgnuje.

  KILKA GENERALNYCH PORAD, BY PRODUKTY LA PAIRE DŁUGO CIESZYŁY CIĘ IDEALNYM WYGLĄDEM I ZACHOWAŁY SWOJE WŁAŚCIWOŚCI:

  – Należy unikać przemoczenia obuwia, wkładek i wyściółek . Przez przemoczenie skóra traci elastyczność co może wpływać na trwałość (rozklejenie się), komfort użytkowania i estetykę produktu.
  Zamoczona powinna schnąć w temperaturze pokojowej. Przemoczony produkt susz jedynie w temperaturze pokojowej przez dobę. Nie używaj do tego celu suszarek, grzejników itp.;
  – Szczególnie szkodliwe dla Twojego obuwia będzie działanie soli, używanej zimą do zabezpieczenia dróg i chodników. Oczyszczaj obuwie z soli wilgotną szmatką lub gąbką, wysusz i użyj impregnatu;
  – Usuwaj regularnie zabrudzenia. Do butów i akcesoriów ze skóry należy wykorzystywać specjalne preparaty do mycia galanterii skórzanej (tzw zmywacze/cleanery). Usuwają one zabrudzenia nie tylko powierzchniowe, ale również te, które wniknęły w głąb skóry;
  – Równie ważne jak usuwanie zabrudzeń jest regularna impregnacja. To preparaty do impregnacji sprawiają, że skóra pozostaje miękka i elastyczna a zarysowania mniej widoczne. Warto regularnie przy każdym czyszczeniu aplikować krem/ pastę/ wosk bezbarwny lub wosk z pigmentem (np. preparaty na bazie wosku pszczelego lub lanoliny), który wzmacnia kolor, pokrywa niewielkie rysy i przebarwienia, odżywia skórę, nabłyszcza;
  – W sezonie jesienno-zimowym wskazane jest aplikowanie tłuszczu do skór, zarówno do cholewek butów jak i skórzanych podeszw czy nawet akcesoriów szczególnie narażonych na kontakt z wodą;
  – Zaleca się regularną wymianę zniszczonych fleków, co pozwoli zapobiec zniszczeniu obcasów;
  – Wypełnij torebkę tkaninami lub kolorowymi gazetami gdy ją przechowujesz. Pozwoli to dłużej utrzymać jej kształt w pierwotnym stanie;
  UWAGA! Przed pierwszą aplikacją przetestuj preparat na produkcie w mniej widocznym miejscu by zobaczyć jak reaguje ze skórą. Pamiętaj, że inne kosmetyki będą Ci potrzebne do skór zamszowych i nubukowych, a inne do skór gładkich. Przed zastosowaniem środka należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, która zamieszczona jest na opakowaniu i stosować się do zaleceń producenta.

  CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAKUPEM OBUWIA?

  Cechą charakterystyczną całej kolekcji butów La Paire jest miękkość i komfort w użytkowaniu.
  Nasze obuwie jest wykonywane z bardzo miękkich, delikatnych skór bydlęcych i kozich.
  Zastosowanie takiego materiału sprawia, że już od pierwszych dni but dopasowuje się do stopy, skóra rozbija się i w trakcie użytkowania zmienia kształt. Ceną zastosowania delikatnej, elastycznej i miękkiej skóry oraz braku usztywnień (które często powodują dyskomfort) jest fakt że w niektórych bardziej zabudowanych modelach cholewka może wywijać się pod wpływem użytkowania, szybciej się odkształcać – nie zmienia to właściwości buta i komfortu noszenia.
  Podeszwy składają się z komponentów skórzanych oraz tworzywa, a obcas buta (element skórzany) należy dbać chroniąc go przed wodą. Naturalną cechą obuwia wynikającą z długotrwałego użytkowania są zarysowania mechaniczne, przetarcia (np. w okolicy palców) i odbarwienia (np. od śniegu), oraz stopniowe ścieranie się podeszw, w szczególności fleków, które raz na jakiś czas należy wymienić.

  ZASADY PIELĘGNACJI WYROBÓW SKÓRZANYCH

  Pamiętaj o odpowiedniej impregnacji i konserwacji obuwia przed rozpoczęciem użytkowania. By utrzymać jakość skórzanej cholewki buta, należy przed pierwszym użyciem zaimpregnować je bezbarwnym (lub o podobnej kolorystyce) środkiem w spray’u lub innej formie (wówczas należy rozmieścić pastę/krem ściereczką). Prawidłowo nałożony impregnat zabezpiecza cholewkę od wewnątrz i zewnątrz, nie tylko przed doraźnym przemoczeniem, ale i wilgocią potu lub powietrza, ale również przed przyszłymi zabrudzeniami.
  Skóra licowa – na oczyszczone i wysuszone powierzchnie należy nanieść niewielką ilość środka konserwującego (krem lub wosk) w kolorze wierzchu. Zabezpieczy to but przed wilgocią i solą.
  Skóra nubukowa i zamszowa – proszę czyścić jedynie przeznaczoną do takich produktów szczotką. Najlepiej sprawdzą się specjalne środki w aerozolu.
  Skóra z naturalnym włosiem – zaleca się czyścić miękką szczotką, czesząc delikatnie wzdłuż włosia.
  Skóra lakierowana – proszę czyścić wilgotną szmatką i zabezpieczyć preparatem do skór lakierowanych.

  CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAKUPEM AKCESORIÓW?

  Aby zapewnić komfort i prawidłowe wsparcie dla stopy i całego ciała oraz by móc zapobiec zniekształceniom stóp, obuwie La Paire muszą być używane wraz z wkładką „La Paire Care” lub wyściółką „La Paire Comfort Mom”.
  Warto pamiętać, że każda stopa ma swój unikalny i indywidualny kształt. Rozwiązania zastosowane w La Paire są oparte o badania naukowe i dostosowane do standardowych zapotrzebowań układu kostnego i mięśniowego.
  Nie zaleca się stosowania obuwia z innymi wkładkami ortopedycznymi, chyba że jest to konieczne ze względu na wcześniej zdiagnozowane zniekształcenia.
  Wkładka La Paire Care jest zaprojektowana tak, aby wspierać twoja stopę od początku ciąży. Po niej należy wymienić wkładkę na nową ze względu na to, że materiały zapamiętują układ stopy i dostosowują się do większej masy ciała, która po urodzeniu maleje.
  Wkładki oraz wyściółki są zaprojektowane indywidualnie do każdego kształtu czubka obuwia. Warto o tym pamiętać przy zamawianiu nowej wkładki czy wyściółki, aby wybrać tę o odpowiednim kształcie.
  Rozumiemy, że ochrona środowiska i naszego ekosystemu jest bardzo ważna dla przyszłości naszych dzieci. Dlatego obuwie i akcesoria do nich są produkowane dopiero po złożeniu zamówienia i opłacenia go. Nie magazynujemy produktów ze względu na etyczną politykę marki i ochronę środowiska.

  Wszystkie dodatkowe informacje oraz szczegółowy opis znajdziesz w “Información Book” dołączonej do każdego zakupu. Bardzo prosimy zwrócić szczególną uwagę na zapoznania się z jej treścią.

   

  IMPREGNACJA SKÓRY GARBOWANEJ ROŚLINNIE

  Można zastosować tłuste środki służące impregnacji, takie jak oleje lub woski do skóry – wtedy impregnacja jest mocniejsza i bywa, że jasna skóra szybciej ciemnieje.
  Lżejsze środki – np. mleczko/spray do skóry licowej/zamszu – zapewniają równie dobry stopień impregnacji przy jednoczesnym zachowaniu jasnej barwy skóry.
  Przy jaśniejszych wariantach kolorystycznych najlepiej sprawdzają się lżejsze środki – mniej tłuste, raczej o konsystencji mleczka lub emulsji, które dobrze rozprowadza się szmatką.
  Do delikatnych i jasnych skór rzadziej sugeruje się używanie past i wosków – zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim, podczas których skóra jest dodatkowo wystawiona na ekspozycją słoneczną. Polecamy standardowe środki do skór dostępne w sklepach – zachęcamy do uważnego czytania etykiet – dobrze, jeśli w składzie widoczna jest znaczna zawartość lanoliny lub wosku pszczelego.
  W przypadku czarnych skór, dobrze jeśli wśród składników znajduje się dodatkowo ciemny pigment (który konserwuje i podtrzyma kolor), ale uspokajamy, że czarna skóra nie wybarwia się od słońca – nie ma więc konieczności zaprawiania jej pastami barwiącymi. Skóra wykorzystywana w La Paire to skóra szczególnie delikatna, zachowuje się trochę jak nubuk – nie jest lakierowana i ma otwarte pory – co powoduje, że naturalnie chłonie wodę i reaguje na czynniki zewnętrzne np. reaguje na światło i z czasem ciemnieje, nabierając szlachetności surowca podczas starzenia.